Wizualizacje

Bardzo często rozpoczynając współpracę, słyszę słowa – „Nie spodziewałem się, że wyobrażenie sobie wnętrza będzie takie trudne”. Ja doskonale to rozumiem. W tej chwili oferta artykułów dekoracyjnych, wyposażenia wnętrz, mebli jest bardzo szeroka. Mając nowe wnętrze do zagospodarowania, czy też planując remont, bywa że gubimy się w tej ofercie nie mogąc zdecydować się co dla nas będzie najbardziej odpowiednie. Tak samo mając przed sobą projekt architektoniczny czy wnętrze w stanie surowym ciężko na tej podstawie zdecydować, który układ umeblowania który zakładamy będzie dla nas najlepszy.

W takim wypadku wizualizacja jest bardzo pomocna. Zdając się na wyczucie projektanta jesteśmy w stanie zobrazować pomysły jeszcze przed ich rzeczywistą realizacją. Dzięki wizualizacjom określamy optymalny układ mebli, kolorystykę, styl. Na jej bazie powstają plansze techniczne.
Dobrze opracowana wizualizacja pozwala na uniknięcie pomyłek instalacyjnych. Bardzo często, klienci mówią, że na spotkaniu z elektrykiem, czy hydraulikiem są proszeni o wskazanie, gdzie będą sprzęty agd w kuchni, jak ma być ułożona armatura w łazience, gdzie będzie tv w salonie? W takim momencie klienci często uświadamiają sobie, że właściwie wcześniej o tym nie myśleli i że są to decyzje trudne. Widząc puste ściany często nie są w stanie wyobrazić sobie jak pomieszczenie będzie wyglądać w rzeczywistości a więc nie są w stanie odpowiedzieć na pytania branżystów.

Wizualizacja nie odda 100% efektu końcowego, może poza katalogową. W przypadku współpracy projektowej trzeba połączyć prace nad wizualizacjami z opracowaniem technicznym w możliwie krótkim czasie – często bowiem prace budowlane są już rozpoczęte. Poza tym miło słyszeć, że efekt rzeczywisty jest jeszcze lepszy niż to co na ekranie.